Barber

Õppevorm ja tase

Keskhariduse baasil 4 taseme statsionaarne õpe, kestvusega 1 aasta.

Eriala iseloomustus              

Barber on inimene, kelle põhitegevuseks on teenindada meeskliente. Otseses tõlkes tähendab see habemeajajat, kuid tänapäevases mõistes on barber palju enam.

Barber õpib juuste ja habeme hooldamist, lõikamist, kujundamist. Stiili, imago loomiseks soengute tegemist ning juuste ja habeme toonimist.     

Barber teeb meestele täieliku hoolduse, ta tunneb meeste juuste eripärasid ning just meestele sobivaid lõikusstiile.                

Lisaks õpib barber juukselõikuste eri tehnikaid ja nende kombineerimist, habemenoaga habeme ja pea paljaksajamist ning  klienditeeninduse, ettevõtluse ja raamatupidamise aluseid äritegevuse alustamiseks.

Mehed pööravad oma välimusele järjest rohkem tähelepanu ning vajavad selleks spetsialiste. Hea barber on kursis viimaste trendidega, oskab anda kliendile soovitusi ja aitab leida kliendile sobivaima lõikuse ja stiili. Samuti oskab ta aidata klienti, kui tegemist on erinevate juuste- või peanahaprobleemidega.

Tööalased võimalused

Barberite põhitöökohad on vastavad barbersalongid. Samuti on nad rakendatud ka moeshowde ettevalmistustel jne. Oluline on, et tööpaigas oleks peegel ja klienditool, samuti peapesuks vajalik vesi ja kraanikauss. Töökeskkond peab olema puhas, piisava valgustuse, hea ventilatsiooni ja vajaliku temperatuuriga ning mõjuma kliendile meeldivalt ja turvaliselt.

Barberid on sageli ka füüsilisest isikust ettevõtjad, üürides töökohta salongis ning sellest johtuvalt nad reguleerivad oma tööpäevade pikkust ise klientide hulga järgi. Sageli töötatakse õhtuti ja nädalalõppudel, mis enamasti ongi salongidele kõige töörohkemad ajad. Barberite töökoormus kasvab enne suuremaid pidustusi (jõulud, koolilõpupeod, ballid jms).

Vastuvõtu tingimused

Vastuvõtt toimub keskkooli tunnistuse ja hinnetelehel olevate hinnete keskmise järgi koostatud pingerea alusel. Kõigi soovijatega viiakse läbi vestlus 12.08.2020 kell 10:00. Kontakt leili.liinak@tthk.ee.

Võtame vastu eesti keelseid õppijaid.

Õppekava

Artikleid erialast

Nõuanded valuvabaks habemeajamiseks