Roboti operaator

Õppevorm ja tase

Põhihariduse baasil statsionaarne 4 taseme õpe, mille tulemusena omandatakse amet ja keskharidus – kutsekeskharidus.​

Õppetöö kestvus on 3 aastat.

Eriala iseloomustus

Üha enamates valdkondades teevad osa rutiinsest tööst ära robotid. Robot või robotisüsteem võib teenindada kassas, vedada pakki, niita muru või puhastada põrandat. On palju muidki ülesandeid, mille täitmise saab mehhaniseerida.

Siiski ei saa robotid hakkama ilma inimesteta. Keegi peab tagama robotite tehnilise korrasoleku, oskuslik kasutamise ja ohutuse – see inimene on roboti operaator.

Töö robotitega eeldab laiemat kutseoskuste spektrit, kuna robootikatööd seonduvad mehhatroonikaseadmete paigaldamise, häälestamise ja testimisega.

Tööalased võimalused

Tööülesanded hõlmavad kommunikatsioonitehnika ja tehnovõrkude kasutamist, ajami- ja andurtehnikatöid, robotite töö jälgimist, käitamist ja hooldust ning programmidesse muudatuste tegemist. Tööstus, tehnika, logistika ettevõtetes/töökodades/laborites.

Kõige sagedamini on robotitehnik täiskohaga palgatöötaja, hinnatud oskustööline. Võimalik on töö graafiku alusel ka nädalavahetustel või riiklikel pühadel – robotid ju vabu päevi ei võta.


Vastuvõtu tingimused

Vastuvõtt toimub põhikooli tunnistuse ja hinnetelehel olevate hinnete keskmise järgi koostatud pingerea alusel. Kõigi soovijatega viiakse läbi vestlus 5.08.2020 kell 10:00. Kontakt virgo.rotenberg@tthk.ee.

Võtame vastu eesti ja vene keelseid õppijaid. Vene keelsel vastuvõtul on vastavalt riiklikule otsusele samm sammult üleminek eesti keelsele õppele – 60% õppetööst eesti keelne.

Tuleb kasuks

  • huvi reaalainete – eelkõige matemaatika ja füüsika vastu;
  • kustumatu uudishimu tehnikavaldkonna arengu vastu;
  • huvi käelise oskustegevuse vastu;
  • soov innovatiivses maailmas osaleda ja oma panus anda;
  • rahulik meel ja enesevalitsemine;
  • kiire kohanemine uudsete erinevate olukordadega.

Õppekava

Galerii

Videosid erialast

Artikleid erialast

Tööstushariduskeskus hakkab õpetama robotioperaatoreid ja tööstusinformaatikuid

Robotite tulek on kutseharidusele väljakutse

Kui palju saab palka maailma ühes moodsaimas ametis – Starshipi robotioperaatorina?